Home Wiadomości ZUOK Spytkowo w google maps
ZUOK Spytkowo w google maps PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Ruszczyk   
piątek, 10 lipca 2015 05:13

Wirtualny spacer po ZUOK Spytkowo

Nie ruszając się z domu można zwiedzić Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.  Wirtualny spacer umożliwia google street view.

ZUOK w Spytkowie jest pierwszym w regionie i pierwszym w Polsce zakładem zajmującym się unieszkodliwianiem odpadów, który można zwiedzać za pomocą usługi google street view. To specjalna funkcja google maps, która zapewnia panoramiczny widok z poziomu ulicy.  Dzięki niej można poznać miejsca nie ruszając się z domu. Wystarczy tylko mieć dostęp do internetu i komputer.

- Teraz każdy może z bliska zobaczyć, jak działa i jak wygląda nasz zakład - mówi Paweł Lachowicz, prezes ZUOK Spytkowo.

A jest co oglądać. Przesuwając kursorem po ekranie monitora możemy zajrzeć niemal w każdy zakamarek zakładu. Wirtualny spacer rozpoczynamy przy głównej bramie wjazdowej i dochodzimy do hali sortowni. Z bliska możemy zobaczyć znajdującą się w środku nowoczesną linią technologiczną, służącą do przyjmowania i dokładnego selekcjonowania odpadów.  Przechodząc dalej docieramy  do pomieszczenia, w którym za pomocą komputerów nadzorowana jest praca znajdujących się w hali urządzeń. Na koniec docieramy do lokali socjalnych przeznaczonych dla pracowników ZUOK Spytkowo.

Wirtualny spacer można zakończyć w budynku administracyjnym zakładu, oglądając wiszące w głównym holu prace Krystyny Szepietowskiej i zaglądając do sali konferencyjnej. -  Nasz zakład powstał z myślą o ochronie przyrody Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Co roku organizujemy dni otwarte, podczas których zapoznajemy mieszkańców z naszą misją i pracą. Teraz, dzięki google street view, każdy może zobaczyć, w jaki sposób dbamy o ten piękny zakątek naszego kraju - mówi Paweł Lachowicz.

 

Spacer z google street view

Zmieniony: piątek, 10 lipca 2015 05:37