Home Galeria na Śmieciach
Galeria na Śmieciach

Galeria na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych? Tak!

Wypełnianie zadań powierzonych ZUOK Spytkowo odbywa się nie tylko w kontekście gospodarki odpadowej, ale również szerzej, sięgając do innych aspektów życia mieszkańców. Idea przyświecająca powstaniu i aktywnemu działaniu Galerii na Śmieciach w ZUOK Spytkowo jest wynikiem analizy wciąż rosnących potrzeb z zakresu edukacji i kultury. Dlatego niezwykle ważnym aspektem działalności Zakładu jest jej edukacyjny i kulturalny wymiar.

Galeria na Śmieciach rozpoczęła swoją działalność wraz z oficjalnym otwarciem ZUOK Spytkowo 6 czerwca 2014 roku, a inauguracyjny wernisaż pani Krystyny Szepietowskiej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Od tego momentu regularnie organizowane są ekspozycje artystyczne, które pokazują m.in. jak Kraina Wielkich Jezior Mazurskich oddziałuje na twórców przy kreowaniu przepięknych pejzaży, zdjęć, czy dzieł z zakresu rzeźby. Galeria gościła w swych progach znanych artystów polskich i zagranicznych, ale także dzieci i młodzież, którzy podczas specjalnych warsztatów mogą kontynuować swoją przygodę ze sztuką.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat organizowanych u nas wystaw. Na bieżąco informujemy o kolejnych wydarzeniach, zarówno na stronie internetowej, jak również na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/zuokspytkowo

W przypadku pytań lub chęci zgłoszenia własnej artystycznej inicjatywy zapraszamy do kontaktu:
Joanna Bogdanowicz
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. +48 87 555 54 27Obrazy formowane przez morze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Bogdanowicz   
wtorek, 12 czerwca 2018 09:03

Morska natura w Galerii na Śmieciach


W letnie czerwcowe popołudnie Galeria na Śmieciach Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie wypełni się fotografiami Janiny Knap poświęconymi morzu.

Zmieniony: wtorek, 12 czerwca 2018 09:14
Więcej…
 
Utalentowany rytownik w naszej galerii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Komuda/Profile   
środa, 28 marca 2018 11:31

Udany wernisaż utalentowanego rytownika

16 marca w Galerii naszego Zakładu odbył się wernisaż prac Przemysława Krajewskiego, artysty rytownika, pracownika Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. Prace twórcy można oglądać do 7 czerwca br.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 12:10
Więcej…
 
Małe-wielkie dzieła sztuki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Bogdanowicz   
wtorek, 27 lutego 2018 08:42

Po raz pierwszy w naszej galerii!

Od 16 marca w Galerii naszego Zakładu będzie można podziwiać prace Przemysława Krajewskiego, artysty rytownika, pracownika Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. Kolekcjonerzy znaczków pocztowych z pewnością zgodzą się z teorią, że są to małe wymiarowo, ale jednak prawdziwie "wielkie" dzieła sztuki. Nasz gość, absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat tworzy ryty zarówno do znaczków pocztowych, jak i specjalnych serii kolekcjonerskich banknotów.

Zmieniony: piątek, 04 maja 2018 12:11
Więcej…
 
Rodzinna wystawa już za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Bogdanowicz   
czwartek, 25 stycznia 2018 13:22

Otwarcie wernisażu "Radość twórczości"

W dniu 19 stycznia Galeria Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie gościła dwie znamienite artystki, mamę i córkę: Marię Kazantsevą i Innę Sadauskiene. Na wernisaż przybyło wielu gości, zarówno z Polski , jak i zagranicy.

Zmieniony: środa, 14 marca 2018 06:39
Więcej…
 
Podwójny wernisaż w naszej Galerii! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Suchodolski   
wtorek, 09 stycznia 2018 10:53

Wyjątkowe wydarzenie w Galerii na Śmieciach

Nowy rok rozpoczynamy wyjątkowym wydarzeniem w Galerii ZUOK Spytkowo, ponieważ swoje prace zaprezentują już 19 stycznia aż dwie artystki z Rosji:  Maria Kazantseva  i Inna Sadauskiene. Piękną sztukę dekoracyjną będzie można podziwiać aż do końca marca br.

Zmieniony: czwartek, 08 lutego 2018 07:47
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL