poniedziałek, 03 wrzesień 2012 08:54

Nowy Wykonawca przejął budowę

Napisane przez

Na plac budowy ZUOK w Spytkowie weszła gdańska Hydrobudowa

W poniedziałek 27 sierpnia 2012 r. prezes ZUOK Spytkowo Sp. z o.o. - Paweł Lachowicz oraz członek zarządu spółki akcyjnej HYDROBUDOWA GDAŃSK - Małgorzata Jaros-Kaczmarek, pełniąca jednocześnie funkcje dyrektora finansowego i technicznego firmy, podpisali umowę, dotyczącą przejęcia generalnego wykonawstwa budowy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie przez gdańską firmę.

Umowa z poprzednim generalnym wykonawcą inwestycji - firmą ABM Solid z Tarnowa - została rozwiązana w czerwcu br. z powodu niewywiązywania się z umownych obowiązków i terminów. Wkrótce po tym fakcie firma ABM Solid S.A. ogłosiła upadłość. Wobec tych faktów zarząd spółki ZUOK Spytkowo zmuszony był ogłosić nowy, otwarty przetarg na realizację budowy spytkowskiego zakładu, który wygrała HYDROBUDOWA GDAŃSK S.A.

W dniu podpisania umowy na generalne wykonawstwo dokonano jednocześnie oficjalnego przekazania gdańskiej firmie placu budowy. Pomimo problemów z poprzednim generalnym wykonawcą, na budowie w Spytkowie nieprzerwanie pracują firmy STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa i Tugeb-Polbud Sp. z o.o. z Milicza, realizujące moduły intensywnego kompostowania oraz elementy i wyposażenie linii technologicznej.

Gdańska HYDROBUDOWA to sprawdzony już w Giżycku wykonawca, który realizował m.in. budowę portu pasażerskiego EKOMARINA oraz modernizację giżyckiego molo nad jeziorem Niegocin. Inwestycji dobrze wróży też fakt, iż głównym podwykonawcą, który z ramienia gdańskiej firmy wejdzie na plac budowy w Spytkowie, będzie giżyckie przedsiębiorstwo budowlane M.MINIKOWICZ, M.MINIKOWICZ Sp.j. Kierownikiem budowy ze strony gdańskiej spółki będzie Natalia Chmielecka, uważana za jednego z najlepszych specjalistów w firmie. Niedawno z powodzeniem zakończyła realizację podobnej inwestycji - zakładu unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Elblągu.

- Sądzę, że kryzys, związany z utratą generalnego wykonawcy inwestycji mamy już za sobą i wszystko pójdzie dalej dobrym torem - mówi prezes ZUOK Spytkowo, Paweł Lachowicz. - Nie z naszej winy straciliśmy trochę czasu, ale jestem przekonany, że szybko oraz solidnie nadrobimy zaległości i w czerwcu przyszłego roku będziemy mogli uruchomić zakład.