środa, 28 wrzesień 2022 09:02

Zapraszamy do udziału w akcji "Październik z kompostem"

Napisał

Październik z kompostem

Drodzy Mieszkańcy, od 1 października ruszamy z akcją „Październik z kompostem”. Przez cały październik w określone dni tygodnia każdy mieszkaniec regionu MZMGO będzie mógł odebrać kompost z punktu PSZOK. Wystarczy być mieszkańcem gminy zrzeszonej w Mazurskim Związku Międzygminnym – Gospodarka Odpadami oraz przywieźć posegregowane odpady do najbliższego PSZOK-u w określony dzień tygodnia. W zamian za odpady każdy mieszkaniec będzie mógł zabrać ze sobą kompost o nazwie „Żyźniak”.

 Żyźniak jest produkowany z odpadów BIO, które trafiają do nas z państwa nieruchomości. UWAGA: obowiązuje limit odbioru Żyźniaka 100kg/os. Dbając o środowisko prosimy o zabranie ze sobą worka lub pojemnika, w który państwo własnoręcznie załadują kompost.

Przypominamy, że ZUOK Spytkowo otrzymał certyfikat Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obiegu kompostu o nazwie ŻYŹNIAK.

Żyźniak można zastosować w uprawach polowych, na użytkach zielonych, w warzywnictwie, w uprawach sadowniczych, w uprawie roślin ozdobnych, do rekultywacji gruntów rolnych a szczególnie zalecany jest do gleby o niskiej zawartości substancji organicznej.

Zapraszamy do odbioru kompostu na PSZOK w określone dni tygodnia:

PSZOK

ADRES PSZOK

DZIEŃ WYDAWANIA
ŻYŹNIAKA

SELEKCIAK GIŻYCKO

ul. Wileńska

Poniedziałek

ORZYSZ

ul. Wierzbińska 2

Wtorek

RYN

ul. Zielona 3

Środa

WĘGORZEWO

ul. Sienkiewicza 24

Czwartek

SPYTKOWO

ul. Spytkowo 69

Sobota