piątek, 10 lipiec 2015 05:13

ZUOK Spytkowo w google maps

Napisane przez

Wirtualny spacer po ZUOK Spytkowo

Nie ruszając się z domu można zwiedzić Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Wirtualny spacer umożliwia google street view.

ZUOK w Spytkowie jest pierwszym w regionie i pierwszym w Polsce zakładem zajmującym się unieszkodliwianiem odpadów, który można zwiedzać za pomocą usługi google street view. To specjalna funkcja google maps, która zapewnia panoramiczny widok z poziomu ulicy. Dzięki niej można poznać miejsca nie ruszając się z domu. Wystarczy tylko mieć dostęp do internetu i komputer.

- Teraz każdy może z bliska zobaczyć, jak działa i jak wygląda nasz zakład - mówi Paweł Lachowicz, prezes ZUOK Spytkowo.

A jest co oglądać. Przesuwając kursorem po ekranie monitora możemy zajrzeć niemal w każdy zakamarek zakładu. Wirtualny spacer rozpoczynamy przy głównej bramie wjazdowej i dochodzimy do hali sortowni. Z bliska możemy zobaczyć znajdującą się w środku nowoczesną linią technologiczną, służącą do przyjmowania i dokładnego selekcjonowania odpadów. Przechodząc dalej docieramy do pomieszczenia, w którym za pomocą komputerów nadzorowana jest praca znajdujących się w hali urządzeń. Na koniec docieramy do lokali socjalnych przeznaczonych dla pracowników ZUOK Spytkowo.

Wirtualny spacer można zakończyć w budynku administracyjnym zakładu, oglądając wiszące w głównym holu prace Krystyny Szepietowskiej i zaglądając do sali konferencyjnej. - Nasz zakład powstał z myślą o ochronie przyrody Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Co roku organizujemy dni otwarte, podczas których zapoznajemy mieszkańców z naszą misją i pracą. Teraz, dzięki google street view, każdy może zobaczyć, w jaki sposób dbamy o ten piękny zakątek naszego kraju - mówi Paweł Lachowicz.

Spacer z google street view