piątek, 03 lipiec 2015 05:36

Wystawa recyklingowych fantazji

Napisane przez

ZUOK wspiera dzieci

W zakładowej galerii w Spytkowie przez cały lipiec będzie można podziwiać recyklingowe fantazje. To efekt współpracy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Giżycku

Warsztaty z różnych technik recyklingu odbywały się regularnie przez ostatnie tygodnie. Przedsięwzięcie było działaniem edukacyjnym propagującym wiedzę na temat ochrony środowiska, selektywnego zbierania i ponownego wykorzystywania odpadów. Realizacja projektu umożliwiła uczestnikom poznanie najważniejszych grup materiałów poddawanych recyklingowi, zapoznanie z nowymi technikami zdobniczymi, narzędziami i materiałami. Dała także możliwość nadania zużytym przedmiotom nowej formy życia. Uczestnikami warsztatów były dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli w Giżycku.


Jedne z warsztatów poświęcone były tematyce papierowej wikliny. Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Giżycku wraz panią Justyną Matelak gościła w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku. Tam wspólnie z wychowankami świetlicy wykonali ozdobne pojemniki na kredki z papierowej wikliny i puszek. Dziesięcioosobowa grupa zabrała swoje wyroby do domu, żeby promować tę formę recyklingu.

Zajęcia przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze. Dały wszystkim wiele radości ze wspólnego tworzenia. Sztuka papierowej wikliny polega na odpowiednim uformowaniu pociętych kawałków gazet tak, aby powstały długie i cienkie rurki, z których można wykonać zarówno plecione przedmioty, a także obkleić nimi gotowe elementy. Odpowiednio pomalowane i ozdobione dają wspaniały efekt.

Przez cały lipiec w zakładowej galerii ZUOK Spytkowo będzie można oglądać prace ręko-dzieła recyklingowego pt. "Recyklingowe fantazje". W skład prac wchodzą przedmioty użytkowe i dekoracyjne oraz biżuteria recyklingowa wykonane przez dzieci i młodzież.

}