czwartek, 25 styczeń 2018 13:22

Rodzinna wystawa już za nami!

Napisała

Otwarcie wernisażu "Radość twórczości"

W dniu 19 stycznia Galeria Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie gościła dwie znamienite artystki, mamę i córkę: Marię Kazantsevą i Innę Sadauskiene. Na wernisaż przybyło wielu gości, zarówno z Polski , jak i zagranicy.

Obrazy pani Marii oraz autorskie lalki pani Inny spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Prace Marii Kazantsevej, wykonane techniką akwareli, która wymaga niesamowitej precyzji i dokładności, przedstawiają przede wszystkim piękną naturę. Natomiast tkaniny, głownie jedwabne oraz zdobienia wykorzystywane przy projektach lalek pani Inny mają zupełnie wyjątkowe faktury i barwy.

Uroczyste otwarcie, oprócz oczywiście samych artystek, uświetnili także swoją obecnością przedstawiciele władz, oświaty i kultury. Wszystkich gości powitał Stanisław Szepietowski, członek Rady Nadzorczej, który wprowadził zgromadzonych w świat sztuki, prezentując profile obydwu artystek, a także omawiając stosowane przez nie techniki malarskie. Z zaproszenia na wystawę skorzystał również pan Andrzej Ciołek, Starosta Gołdapski.

- To wyjątkowe wydarzenie z dwóch powodów: pierwszy raz gościmy zarówno mamę jak i córkę w roli artystów, nigdy wcześniej również w naszej galerii nie zagościły dzieła wykonane techniką batiku. Dzięki kolejnym wernisażom zarówno ja, jak i wszyscy goście Galerii ZUOK, stale poszerzamy swoje artystyczne horyzonty - podsumowuje Stanisław Szepietowski, Członek Rady Nadzorczej ZUOK Spytkowo.

Dodatkową atrakcją podczas wernisażu był występ zespołu "Darnica" z Czernichowska, w którego skład wchodzą nauczyciele ze Szkoły Muzycznej, pod kierownictwem pana Jurija Kołomiencewa. Koncert wspaniałego kwintetu spotkał się z ogromną aprobatą zgromadzonej publiczności, która oklaskiwała muzyków na stojąco i prosiła o bis!

Wystawa prac Marii Kazantsevej i Inny Sadauskiene dostępna będzie dla zwiedzających od 19 stycznia do 15 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Serdecznie zapraszamy!