czwartek, 06 sierpień 2015 05:02

"Eko-Logika" w krainie żubra

Napisane przez

VII Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2015

Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami zaprasza 15 sierpnia br. do Kruklanek na Mazurski Festyn Ekologiczny "Eko-Logika". I tym razem "Eko-Logice" przyświeca szczytny cel, aby poprzez kulturalno-rozrywkowe zdarzenia i dobrą zabawę przybliżać uczestnikom proekologiczną tematykę i edukować społeczności lokalne oraz turystów w zakresie efektywnej gospodarki odpadami.

Główne hasło "Eko-Logiki", towarzyszące imprezie od samego początku - "Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie!" jest wciąż aktualne. Mazurskim jeziorom, łąkom i lasom wciąż daleko do idealnej czystości. Trzeba też dążyć do ograniczenia ilości produkowanych odpadów i zwiększenia odzysku surowców wtórnych. Jak to osiągnąć - opowiedzą prelegenci z MZM-GO, ZUOK Spytkowo oraz Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego "Puszcza Borecka". Podczas Loterii Recyklingowej, spośród trafnych odpowiedzi na pytania o prawidłowe postępowanie z odpadami, wylosowana zostanie nagroda główna - rower turystyczny. W trakcie imprezy zostanie przeprowadzona również wśród uczestników zbiórka zużytych baterii (nagroda dla osoby, która dostarczy największą ilość).

Na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kruklankach nie zabraknie dobrej zabawy. Wystąpią miejscowe i gościnne zespoły, m.in.: "Sapiniacy" z Kruklanek, "Rodnik" z rosyjskiego Czerniachowska i góralska kapela ?Stela z Ustronia. Gwiazdą wieczoru będzie szantowy "Zejman & Garkumpel". Wśród atrakcji przewidziano konkurs wypieków (nagrodą główna - zapas luksusowej mąki), degustację regionalnych przysmaków (m.in. Eulalii Paszkiewicz z Wilkas) oraz pokazy sprzętu strażackiego i komunalnego.

Festyn "Eko-Logika" rozpocznie się o godzinie 12:00 i będzie trwał do godziny 18:00. Po zakończeniu "Eko-Logiki" GOK w Kruklankach zaprasza od godz. 20:00 na zabawę taneczną z zespołem Alex Duo.

Organizatorem imprezy jest MZM-GO we współpracy z Gminą Kruklanki oraz ZUOK Spytkowo. Patronat medialny nad "Eko-Logiką" sprawują "Błękitne Mazury", "Gazeta Giżycka", radio Zet Gold, mazury.info.pl, oraz sozosfera.pl.

Plakat Eko-Logika