Joanna Ruszczyk

Joanna Ruszczyk

Konferencja Ornitologiczna w Spytkowie: już trzeci raz dyskutowano o ptakach, przyrodzie i regionie

III Mazurska Konferencja Ornitologiczna Spytkowo 2018 potwierdziła, że wydarzenie to budzi zainteresowanie przedstawicieli ważnych instytucji związanych z przyrodą i całym naszym regionem. Podczas spotkania można było wysłuchać interesujących wykładów, spotkać się z przyrodnikami, a także poznać laureatów konkursu fotograficznego.

czwartek, 17 wrzesień 2015 12:04

Kruki

O czarnym stadzie i białych mrówkach

Spokojnie, "kruk krukowi oka nie wykole"! Te cwaniaki zrobią wszystko, aby osiągnąć cel, a krzywdy sobie nie zrobią. Nie ważne, czy legalnie, czy uczciwie - ważne, aby wespół w zespół i ... ręka rękę myje...

Chyba każdy z nas choć raz w chwili poczucia krzywdy, bezradności i bezsilności użył lub miał ochotę użyć takiego ciągu myślowego. To swoisty "protest song" wymierzony przeciw ludzkiej nieuczciwości, przejawom kumoterstwa, nadużywania władzy, nepotyzmu itp. Wszystko rozumiem. Każdemu z nas czasem przeleje się czara goryczy i poczujemy się skrzywdzonymi Homo sapiens przez inne, bardziej "kręcone" Homo sapiens. Nie ma problemu. Poużywajmy sobie! Tylko pytam się teraz z tego miejsca, ze swojego niewygodnego stołka przed komputerem, dlaczego w tą całą negatywną retorykę odnoszącą się w końcu do ludzkich słabości wplątano niewinne kruki? Bez jakichkolwiek konsultacji, bez wyrażenia zgody!

czwartek, 06 sierpień 2015 05:02

"Eko-Logika" w krainie żubra

VII Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2015

Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami zaprasza 15 sierpnia br. do Kruklanek na Mazurski Festyn Ekologiczny "Eko-Logika". I tym razem "Eko-Logice" przyświeca szczytny cel, aby poprzez kulturalno-rozrywkowe zdarzenia i dobrą zabawę przybliżać uczestnikom proekologiczną tematykę i edukować społeczności lokalne oraz turystów w zakresie efektywnej gospodarki odpadami.

piątek, 17 lipiec 2015 05:25

Kolejne sześć lat WPGO

Trwają prace nad zmianami WPGO

Prezes ZUOK Spytkowo Paweł Lachowicz wszedł w skład grupy roboczej powołanej do aktualizacji Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami

Plan Gospodarki Odpadami jest dokumentem, który stanowi podstawę postępowania z odpadami komunalnymi na terenie całego kraju. Każde województwo posiada swój, unikalny Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami, ze względu na to, że każdy region ma inne warunki demograficzne, geograficzne czy stopień urbanizacji.

poniedziałek, 06 lipiec 2015 08:53

Wernisaż wystawy "Malarskie Granie"

Fascynacje muzyczną inspiracją

Goście z Obwodu Kaliningradzkiego uczestniczyli w wernisażu Marzeny Kurnatowskiej-Wiśniewskiej w przyzakładowej galerii Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie

Spotkanie rozpoczęło już trzecią wystawę w tym miejscu. Sztuka odgrywa bardzo ważną społecznie rolę, z czego doskonale zdają sobie sprawę władze przedsiębiorstwa. Podróże malarskie we wsi nieopodal Giżycka zataczają coraz szersze, międzynarodowe kręgi.

piątek, 03 lipiec 2015 05:36

Wystawa recyklingowych fantazji

ZUOK wspiera dzieci

W zakładowej galerii w Spytkowie przez cały lipiec będzie można podziwiać recyklingowe fantazje. To efekt współpracy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Giżycku

Warsztaty z różnych technik recyklingu odbywały się regularnie przez ostatnie tygodnie. Przedsięwzięcie było działaniem edukacyjnym propagującym wiedzę na temat ochrony środowiska, selektywnego zbierania i ponownego wykorzystywania odpadów. Realizacja projektu umożliwiła uczestnikom poznanie najważniejszych grup materiałów poddawanych recyklingowi, zapoznanie z nowymi technikami zdobniczymi, narzędziami i materiałami. Dała także możliwość nadania zużytym przedmiotom nowej formy życia. Uczestnikami warsztatów były dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli w Giżycku.

ZUOK Spytkowo otwiera bramy dla zwiedzających


W dniach 8-9 maja 2015r. miała miejsce akcja promocyjna ?Dni otwartych drzwi? ZUOK Spytkowo. Inicjatywa realizowana w ramach ogólnopolskich dni otwartych drzwi, dzięki której mieszkańcy obszaru Wielkich Jezior Mazurskich, zaproszeni goście oraz media, mogli zobaczyć jak na co dzień funkcjonuje Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie ? jedno z największych i najnowocześniejszych przedsięwzięć tego typu w naszym regionie.

W piątek 8 maja o godz. 9.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie ?dni otwartych?, które przeprowadzili wspólnie: prezes zarządu ZUOK Spytkowo ? Paweł Lachowicz, burmistrz Rynu oraz przewodniczący Zgromadzenia Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami ? Józef Karpiński i burmistrz Węgorzewa ? Krzysztof Piwowarczyk.

poniedziałek, 20 kwiecień 2015 12:05

Dni Otwartych Drzwi

Zaproszenie na "Dni Otwartych Drzwi" Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie

Serdecznie zapraszamy Państwa na "Dni Otwartych Drzwi" Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo, które odbędą się w dniach 8-9 maja 2015 roku. Początek o godzinie 9.00. Akcja promocyjna "Dni Otwartych Drzwi" ma na celu integrację mieszkańców obszaru Wielkich Jezior Mazurskich wokół kwestii szeroko pojętej ekologii oraz zainicjowanej przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami w Giżycku kompleksowej gospodarki odpadami w tym regionie. Program merytoryczny imprezy obejmował będzie: prezentację zakładu, warsztaty artystyczne, zwiedzanie wystawy malarstwa oraz gobelinów, przedstawienie prac konkursowych oraz galę wręczenia nagród dla zwycięzców konkursu o tematyce proekologicznej.

piątek, 20 marzec 2015 06:47

Poszukiwanie spełnionych marzeń

Niecodzienny wernisaż odbył się w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Autorką wystawy, którą będzie można podziwiać do 30 czerwca, jest Gizela Kot, lokalna artystka z Węgorzewa

Autorka wystawy - Gizela Kot

Ekspozycja jest przeglądem artystycznych dokonań malarki, która przygodę ze sztuką rozpoczęła stosunkowo późno. Udowadnia jednak, że warto marzyć i wyznaczać sobie cele w każdym wieku. Bo poczucie spełnienia jest niezależne od kartek kalendarza.

Wernisaż odbył się w poniedziałek 16 marca. Przybyłe osoby mogły podziwiać prace artystki od godziny 14.00.

To już kolejna wystawa zrealizowana w przyzakładowej galerii w Spytkowie. Miłośnicy malarstwa mogą podziwiać 26 obrazów, które tworzą spójną kompozycję pod hasłem "W poszukiwaniu spełnienia".
- Pierwszą była wystawa gobelin Krystyny Szepietowskiej - mówi Paweł Lachowicz, Prezes w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo. - Tkaniny dekoracyjne tej artystki są naszą stałą ekspozycją.

   Lokalizacje Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gmin współtworzących Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami:

PSZOK Węgorzewo

PSZOK Orzysz

PSZOK Spytkowo

PSZOK Ryn

PSZOK Giżycko

PSZOK Srokowo


PSZOK Miłki


PSZOK Banie Mazurskie

ul. Sienkiewicza 24

ul. Wierzbińska 2

Spytkowo 69

ul. Partyzantów 9
(przy oczyszczalni ścieków)

ul. Wileńska

ul. Węgorzewska 7

ul. Lipowa 23

ul. Konopnickiej 33a


poniedziałek - piątek
10:00 - 18:00

sobota
8:00 - 13:00


wtorek
9:00 - 17:00

czwartek
9:00 - 17:00

sobota
8:00 - 14:00


wtorek- piątek
7:00 - 15:00

sobota
8:00 - 14:00


środa
14:00 - 17:00

sobota
9:00 - 12:00


poniedziałek
9:00 - 17:00

środa
9:00 – 17:00

piątek
9:00 – 17:00

sobota
8:00 - 14:00


czynny w każdy pierwszy wtorek miesiąca
w godz. 14:00-17:00 (jeżeli pierwszy wtorek miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wówczas PSZOK będzie czynny w drugi wtorek miesiąca)


czynny w każdy trzeci wtorek miesiąca w godz. 14:00-17:00
(jeżeli trzeci wtorek miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wówczas PSZOK będzie czynny w czwarty wtorek miesiąca)


czynny w każdy trzeci czwartek miesiąca w godz. 14:00-17:00
(jeżeli trzeci czwartek miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wówczas PSZOK będzie czynny w czwarty czwartek miesiąca)

Kontakt do operatora

PSZOK Węgorzewo:
87 427 31 26,
502 177 051

Kontakt do operatora

PSZOK Orzysz:
660 470 540

Kontakt do operatora

PSZOK Spytkowo:
660 470 540

Kontakt do operatora

PSZOK Ryn:
660 470 540

Kontakt do operatora

PSZOK Giżycko:
660 470 540

Kontakt do operatora

PSZOK Srokowo:
660 470 540

Kontakt do operatora

PSZOK Miłki:
660 470 540

Kontakt do operatora

PSZOK Banie Mazurskie:
660 470 540

Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszkańcy i właściciele nieruchomości z terenu Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarka Odpadami mogą bezpłatnie oddać następujące selektywnie zebrane odpady komunalne:

- papier,
- szkło,
- metale, tworzywa sztuczne i odpady wielomateriałowe,
- odpady komunalne ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów,
- odpady zielone,
- chemikalia,
- zużyte baterie i akumulatory,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. wersalki, szafy, fotele, itp.),
- zużyte opony (z samochodów osobowych, motorowerów, motocykli, rowerów, wózków),
- odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne w ilości 1 Mg od nieruchomości w ciągu roku, za którą została uiszczona opłata, po uprzednim wyrażeniu zgody przez MZM-GO.
- papa odpadowa,
- odzież oraz tekstylia,

- przeterminowane leki.

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Strona 1 z 3